Националният ни отбор по волейбол за жени прескочи първата групова фаза на европейското първенство по волейбол в Полша. В третата си среща от група “С” момичетата на Драган Нешич надделяха над конкурентките си от Беларус с 31: гейма (17:25, 25:20, 25:11, 25:20) след 102 минути игра.

В първия гейм започнахме зле и съперничките ни набързо натрупаха сериозен актив. Така постепенно стигнаха до успеха с 25:17, който дойде след 24 минути игра.

Също както вчера в мача с Белгия, който взехме с 3:2 гейма, във вторият гейм националките се пробудиха и след игра точка за точка спечелиха с 25:20 за 27 минути.

С уникална игра спечелихме третия гейм с категоричното 25:11, като само 23 минути бяха нужни на българките да смачкат момичетата от Беларус.

Спечеленият втори гейм ни гарантираше излизане от групата, като загуба с 2:3 гейма ни бе достатъчна. Не така мислеха възпитаничките на Драган Нешич, който си спечелиха мача след 25:20 в четвъртия гейм.

Така в група “С” тръгнахме със загуба 0:3 от Русия, но след това победихме Белгия (3:2) и Беларус (3:2). Отборът ни заминава за Лодз, където на 29 септември ще трябва да се изправи срещу Холандия.

България: Любка Дебърлиева, Ева Янева, Елена Колева, Елица Василева, Страшимира Филипова, Илияна Петкова и Мария Филипова (Анета Германова, Радостина Рангелова-Кицигой, Цветелина Заркова)