Волейболните ни националки записаха пета загуба в Лигата на нациите. България отстъпи на водача в генералното класиране Япония с 0:3 гейма (20:25, 16:25, 23:25). В първите пет гейма от турнира във Филипините (включително срещу САЩ вчера) все нашите първи повеждахме с разлика, но в нито един не се поздравихме с успех.

България отиде в Манила без основни състезателки  капитана Елица Василева, Христина Вучкова и Емилия Димитрова. Японките пък се радваха на сериозна подкрепа от свои сънародници по трибуните.

Преди нашия мач Канада срази Белгия с 3:1 гейма (25:22, 25:21, 22:25, 25:22). Именно това са следващите ни съперници. Победи срещу тях ще имат кръстопътно значение в битката за оставане в Лигата на нациите.

За България предстои ден почивка и в събота младият състав на италианеца Лоренцо Мичели среща канадките от 6:00 часа българско време.

БЪЛГАРИЯ - ЯПОНИЯ 0:3 (20:25, 16:25, 23:25)
БЪЛГАРИЯ: Лора Китипова, Силвана Чаушева, Мария Йорданова, Мирослава Паскова, Борислава Съйкова, Мира Тодорова - Жана Тодорова-либеро (Петя Баракова, Александра Миланова, Нася Димитрова, Ралица Василева, Радостина Маринова)
ЯПОНИЯ: Мами Якота, Харуйо Шимамура, Ариса Иноуе, Сарина Кога, Мами Учисето, Нанами Саки - Акане Мориа-либеро