Волейболните ни национали записаха загуба на авторитетния международен турнир "Хуберт Вагнер", който се провежда в полския град Краков. Избраниците на новия селекционер Пламен Константинов отстъпиха на Русия с 1:3 гейма (23:25, 25:22, 20:25, 19:25) след близо два часа и половина игра и регистрираха първо поражение на турнира, след като в събота победиха домакина Полша с 3:2.

Двамата селекционери експериментираха със съставите и България започна със следната формация: Георги Братоев, Валентин Братоев, Тодор Скримов, Светослав Гоцев, Виктор Йосифов, Данаил Милушев, Теодор Салпаров - либеро. Нито за миг на полето не се появиха Андрей Жеков, Тодор Алексиев, Теодор Тодоров и Цветан Соколов, докато Ники Пенчев, Добромир Димитров и Мирослав Градинаров имаха епизодична възможност за изява.

"Трикольорите" започнаха добре срещата и поведоха с 12:8 и 15:11 в първата част. Русия обаче без много напражение и благодарение на силен сервис на диагонала Денис Земчьонок съумя да изравни при 16:16, с което получи важен импулс, за да завърши частта в своя полза. Във втория гейм играта продължи равностойно, като Русия бе напред с две точки при 9:7, но добра серия от начален удар на Тодор Скримов обърна резултата до 11:9 в полза на българските волейболисти и в крайна сметка българите спечелиха гейма. В следващите два гейма Русия доминираше и логично спечели мача с 3:1 гейма.

В понеделник България се изправя срещу Китай.