Волейболните ни национали постигнаха трудна победа над Иран с 3:2 гейма (23:25, 18:25, 25:17, 25:18, 15:13) във втората си контрола на турска територия. Двубоят се игра в Истанбул, където преди два дни "трикольорите" отстъпиха с 2:3 гейма на състава на домакините.

Това бе последната проверка на селекцията на Камило Плачи преди отпътуването им утре за Полша, където в местния град Гдиня се играят мачовете от нашата предварителна Група "D" на европейското първенство. България започва участието си в шампионата на Стария континент срещу Чехия. Мачът е от 21:00 часа в петък и ще бъде предаван пряко по TВ7. Останалите два отбора в групата ни са олимпийският шампион и победител в Световната лига Русия, както и Германия.

Реализатор за "трикольорите" при успеха тази вечер над Иран стана Цветан Соколов с 36 точки. Николай Николов добави 13, а капитанът Тодор Алексиев завърши с актив от 12 точки.

Така националите приключиха подготовката си за Евроволей 2013 с 5 победи и 4 загуби в приятелските си срещи.