Волейболните ни националки заминават рано тази сутрин за Унгария, където на 13, 14 и 15 септември ще вземат участие във втория турнир от предварителна Група "F" на европейските квалификации, даващи директна квота за Евроволей 2013.

Надпреварата ще бъде в малкото градче Будаорш, което е в близост до столицата Будапеща. Мачовете ще бъдат от 17:00 и 20:00 часа българско време. Програмата е изготвена така, че още в първия ден на надпреварата селекцията на Марчело Абонданца се изправя срещу основния си съперник за първото място в групата - Чехия. Двубоят е в четвъртък от 17:00 часа.

С постигната победа с 3:2 гейма над чехкините, в първия турнир от групата във Варна, засега нашите волейболистки оглавяват временното класиране, с 1 точка повече от съперничките. При нова победа над Чехия момичетата на Абонданца ще се класират за Евроволей 2013. По регламент само първият взима директна квота за шампионата на Стария континент, а вторият от крайното класиране отива на баражи.