България записа нова победа на квалификационния турнир за световно първенство, който се провежда в Габрово. Днес възпитаничките на Драган Нешич спечелиха с 3:1 (26:24, 26:28, 25:22, 25:20) гейма срещу Чехия. Това е четвърти успех за българките от четири двубоя.

Най-резултатни в българския състав бяха Радостина Кицигой и Ева Янева с по 16 точки. Елена Колева добави още 13 точки за успеха на нашите.

С най-много точки в мача - 21, се отличи Анета Хавличкова от отбора на Чехия. По-рано днес Албания победи Молдова с 3:1.

В следващия етап на квалификациите за световно първенство в Япония през 2010 година България ще се изправи срещу Италия, Беларус и Чехия. Домакин на турнира в края на лятото е италианският град Конелиано. За шампионата на планетата се класират първите два отбора.

Съставът на България от мача срещу Чехия: Ева Янева 16 точки, Любка Дебърлиева 4, Радостина Кицигой 16, Елена Колева 13, Страшимира Филипова 9, Илияна Петкова 8, Мария Филипова-либеро (Евелина Цветанова, Десислава Горанова 1)