Дея Спорт (Бургас) надигра Берое (Стара Загора) с 3:1 (25:21, 23:25, 25:16, 25:17) и стана първият финалист в Купата на България по волейбол за мъже. По-късно днес Хебър (Пазарджик) ще играе с Нефтохимик (Бургас) във мач от последната четворка.

Дея Спорт взе първия гейм със серия от точки на финала, но във втория това направи Берое. Старозагорците отбелязаха четири поредни до 23:20, а поредни забивки на Алексей Землянко и Спас Байрев изравниха двубоя в зала "Васил Левски" в Пазарджик.

Дея Спорт доминираше в следващите два гейма и стигна до финала след 25:16 и 25:17.

Николай Учиков бе най-резултатен за Дея Спорт с 18 точки, а Валентин Братоев добави други 15 за победата. За Берое пък с 23 точки се отличи Байрев, докато Стефан Иванов отбеляза 16.