Съперникът на ЦСКА в днешния реванш от 1/2-финалите за Купата на CEV - полският ЗАКСА (Кендженджин-Кожле), няма нито една домакинска загуба в тазгодишното издание на турнира до момента.

Възпитаниците на треньора Кшиштоф Стелмах, които започнаха от 1/16-финалите на втората по сила надпревара на Стария континент, имат 4 поредни победи в собствената си зала "Азоти".

На 1/16-финалите поляците побеждават финландския Сун (Оулу) с 3:1 гейма, а след това на 1/8-финалите бият гръцкия Арис (Мармурис) с 3:0. На 1/4-финалите и в "Чалъндж кръг"-а волейболистите на ЗАКСА успяват да надделеят след "Златен гейм". Първо побеждават испанския Уникаха (Алмерия) с 3:0 и 15:7 в "Златния гейм", а след това германския гранд Фридрихсхафен с 3:0 и 15:12.

1/2-финалът-реванш между ЗАКСА и ЦСКА стартира в 16:00 часа и ще бъде предаван директно по "Канал 3" и интернет телевизията SportMedia.tv. /БЛИЦ