Диатек (Тренто), където треньор е Радостин Стойчев и играе разпределителят на националния ни отбор Георги Братоев, изпуснаха загубиха драматично от Зенит (Казан) с 3:2 (23:25, 22:25, 25:17, 27:25, 15:13) финала на Шампионската лига. Теодор Салпаров пък записа минути за победителите.

Големият мач на финалната четворка бе наблюдаван от около 10 000 зрители в зала "Таурон Арена". Срещата бе изгледана на живо от националния селекционер на България Пламен Константинов, а в агитката на Тренто бе българската звезда Матей Казийски, който подкрепяше своите съотборници.

Тренто поведе от началото на мача и взе гейма с 25:23.

Българите наваксваха пасив през втората част, но със силен финал я взеха с 25:22.

Зенит нямаше никакви проблеми и спечели третия гейм с убедителното 25:17.

В четвъртата част Тренто тръгна по-добре, но руснаците изравниха за 22:22 и успяха да вземат играта.

Тренто поведе и в началото на тайбрека, но Зенит съумя да обърне до 10:9. Руснаците успяха да увеличат аванса си и по този начин спечелиха след 15:15 мача и титлата.