България отново не успя да вземе медал от голямо първенство. Прокобата продължава, а нашите волейболисти стигнаха до четвъртото място на Европейското първенство, след като загубиха с 0:3 от Сърбия в мача за бронзовите отличия. На стадион "Паркен" в Копенхаген възпитаниците на Камило Плачи не надскочиха себе си, въпреки много добрата игра на моменти. Само преди дни селекционерът на България каза: "Не искаме вече дървен медал, а такъв от благороден метал!". За жалост медалът отново е дървен.

Преди първенството, преди преди полуфинала с Италия (1:3) и преди днешната среща българските волейболисти се каниха най-после да бъдат в призовата тройка, но и този път прокобата на четвъртото място не падна.

Волейболистите ни бяха на ниво в началото на срещата, но някъде в средата на първия гейм дадоха инициативата на Сърбия. В края на втория гейм имахме възможност да се върнем, но въпреки много борба, не успяхме да изравним резултата. В последния гейм нашите спасиха два мачбола, но силите им не стигнаха за повече.

Основната слабост на България пак си пролича. Дали заради липса на психика или нещо друго, волейболистите ни се пречупваха точно в края на геймовете при най-важните точки. Както стана вчера във втория гейм срещу Италия (от 22:21 до 22:25), така стана и трите гейма днес.

Въпреки това трябва да поздравим момчетата, които излязоха от най-тежката група, обърнаха Полша на осминафинала, след като губиха с 0:2, и победиха Германия на четвъртфинала.

България - Сърбия 0:3 (22:25, 30:32, 25:27)

Първи гейм
Нашите застават на начален удар. Блокада на Ники Николов и 1:0 за България. Нашите се постараха максимално да се справят в защита, но резултата бе изравнен - 1:1. Алексаиев игра с блокадата на сърбите и точка за нас - 2:1. Сърбия отвърна със същото - 2:2. Атака по диагонала на Скримов прави разликата 1 точка в наша полза. Волейболистите ни бяха чудесни в защита, но атаката на Скримов отиде в аут - 3:3. Цецо Соколов е неудържим и прави 4:3. Соколов заложи на силен сервис, бъркане на сърбите и 5:3. Анастасиевич с мощна атака по диагонала намали разликата, но Скримов е безупречерн при следващото разиграване - 6:4. Скримов застана на сервис и записа първи ас в срещата - 7:4. Българският блок бе добре подреден, но втората атака на Анастасиевич бе успешна - 7:5. Топката излезе в аут след сервис на сърбите и 8:5 за нас при първата техническа пауза.

Йосифов също сбърка при сервиса, но при следващото разиграване Алексиев бе безпощаден - 9:6. Анастасиевич прави 9:7, а Соколов атакува в аут - 9:8. Братоев чудесно остави Николов без блок и 10:8. Николич преодоля блокадата на България, но последвалия сервис излезе в аут - 11:9. Ковачевич праща топката в аут при атака от втора линия - 12:9.

Николай Николов опита силен сервис, който обаче отиде в аут. Соколов обаче отново е безпощаден и разликата се запазва - 13:10. Сръбският блок спря контраатаката на Соколов - 13:11. Скримов игра по пръстите на блокадата и записва нова точка - 14:11. Атанасийевич отново е безупречен с атака по правата - 14:12. Никич хвана на единичен блок Соколов и нова точка за Сърбия - 14:13. Поредна атака в блока, този път на Алексиев и резултата е изравнен - 14:14. Камило Плачи опитва да спре серията на сърбите с таймаут. Сърбите обаче успяха с атака през центъра да излязат за пръв път напред в резултата - 14:15. Топка в аут при сервиса на съседите и 15:15. Втората техническа пауза идва при 15:16 след грешка на Йосифов.

Най-после добра работа на българската блокада и Братоев - 16:16. Атака от зона 6 и точка за Сърбия - 16:17. Топка в аут при контраатаката на сърбите и ново равенство. Скримов опита да играе с пръстите на блокадата, но не успя, а топката отиде в аут - 17:18. Николай Николов докосна мрежата и аванса на сърбите стана 2 точки. Разликата се запази след не добра игра в защита на Соколов - 18:20. Скримоив отново праща топката в атака след атака по диагонала - 18:21.

Плачи опитва да промени нещата с таймаут, а след него Скримов успя да забие - 19:21. Соколов с бомбен сервис прави резултата 20:21. Игор Колакович веднага поиска таймаут, а след него сервисът на соколов спря в мрежата - 20:22. Йовович също праща топката в мрежата,а Скримов простреля сърбите с бомбен сервис - 22:22. Шанс за сърбите, блокаут и точка за тях - 22:23. Ковачевич изстреля снаряд от сервис и нова точка за сърбите - 22:24. Добра игра в защита на Сърбия и Атанасиевич затваря гейма - 22:25 и 0:1.

Втори гейм

Геймът започна точка за точка до 3:3. Сърбите играха с блокадата и топката излезе в аут 3:4. Нашите обаче поискаха видео повторение и се оказа, че точката е за нас - 4:3. Тодор Скримов спира с единична блокада Атанасиевич - 5:3. Нова добра работа на българския блок, Соколов технично прехвърли сръбската и нова точка за нас - 6:3. Ковачевич успя да играе с пръстите на блока - 6:4. Атанасиевич изстреля снаряд от сервис, а при контрата Ковачевич успя да преодолее блока - 6:5. Соколов отново е неудържим и 7:5. Николай Николов обаче сбърка при сервиса - 7:6. Ковачевич връща услугата и 8:6 при първата техническа пауза.

Точка за България след добра атака, но Соколов впоследствие прати топката в аут от сервис. Последва блок срещу Скримов - 9:8. Сърбите пратиха топката в аут от сервис и 10:8. Отиграване на Ковачевич от зона 6 и точка за сърбите. Братоев показа класа и пусна топката в полето на съперника - 11:9. Атанасиевич с мощна така по диагонала отново намалява разликата. Сърбите получиха шанс за контратаката, Николов с чудесен блок запaзи преднината ни - 12:10. Сърбите успяха да обърнат нещата в своя полза с добра игра на блок и неудържими атаки на Ковачевич - 13:14. Камило Плачи опитва да промени нещата с таймаут. България изравни резултата, но сърбите записаха нова точка. Блокадата на Сърбия спря Скримов и разликата стана 2 точки при втората техническа почивка - 14:16.

Главният съдия отсъди двоен удар при опита за атака ан България - 14:17. Йосифов атакува през центъра - 15:17. Соколов опита силен сервис, който отиде в аут - 15:18. Валентин Братоев се появи на игрището и веднага успя да запише точка. Последва атака в аут на Алисиас - 17:18. Никич играе по блокадата, топката отиде в аут и нова точка за Сърбия - 17:19. Соколов технично атакува - 18:19. Сърбите не посрещнаха добре сервиса на Йосифов, последва атака в аут и равенство. Вторият опит на Йосифов отиде в аут - 19:20. Ковачевич прати топката в аут - 20:20. Той обаче поиска видео повторение претендирайки за докосване на топката в блокадата. В крайна сметка реферите отсъдиха точка за Сърбия - 19:21. Алексиев затрудни защитата на съперника и въпреки опитите точката бе за нас. Лисинац спря Соколов на блок и 2 точки преднина за Сърбия - 20:22. Точка за нас, след съдийско решение и протест на събите - 21:22. Атанасиевчи отново е безпощаден - 21:23. Теодор Тодоров прониза сърбите за 22:23 и застана на сервис. Атанасиевич обаче отново няма спиране - 22:24.

Валентин Братоев забива през блокадата за 23:24. Топка в аут при отиграването на сърбите и успяваме да спасим гейма за момента - 24:24. Сърбия успя да атакува успешно през центъра - 24:25. Валентин Братоев отново няма спиране и ново равенство - 25:25. Бомбен сервис на В.Братоев и нова точка за нас - 26:25. Добра игра на блока за България, но топката отиде в аут след това - 26:26. За съжаление атаката ан Соколов отиде в аут и преднина за Сърбия - 26:27. Блокаут на Алексиев - 27:27. Нов блокаут, но този път за сърбите - 27:28. Соколов атакува, топката се удря в блока и излиза в аут - 28:28. Гоеги Братоев изстреля снаряд, нашите получиха шанс за контра, но блокадата на Сърбия заработи - 28:29. Нов блокаут на Алексиев - 29:29. Страхотен блок на Тодоров и шанс да затворим гейма - 30:29. При следващото разиграване съдията отсъди носена топка - 30:30. За жалост следващите 2 точки бяха за Сърбия - 30:32 и нов гейм за съперника!

Трети гейм
Тази част започна много зле за нашите. Сърбите успяха рано да дръпнат с 2:5 и Камило Плачи взе таймаут, за да опита да промени нещо. Играта на България се разстрои и нова точка за Сърбия - 2:6. Грешка при сервис - 3:6. Алексиев спря Атанасиевич на единичен блок - 4:6. При следващата атака топката бе насочена към Ковачевич, който безпроблемно заби в нашето поле - 4:7. Топка в аут при сервиса на съперника - 5:7. Йосифов обаче сервира в мрежата и при 5:8 идва първата техническа пауза.

Блокаут при атака на Ковачевич - 5:9. Нов блокаут, този път при атака на България - 6:9. Следващата точка бе за съперника, но тя бързо бе върната след грешка на Подрасчанин - 7:10. Размяна на точки и резултата отново е 3 точки в полза на Сърбия. Братоев атакува в аут при контраатака - 8:12. Никич също праща топката извън очертанията - 9:12. Георги Братоев и Йосифов най-после спряха Ковачевич на блок - 10:12. Нашите обаче не се справиха в защита при следващото разиграване и отново 3 точки преднина за Сърбия. Нова размяна на точки - 11:14. Валентин Братоев прави нов бомбен сервис - 12:14. При вторият опит обаче топката спря в мрежата - 12:15. Блокада срещу Ковачевич на Йосифов и точка за нас - 13:15. Атанасиевич праща топката в аут и вече разликата е 1 точка - 14:15. Атанасиевич повтаря упражнението, за да се стигне до равенство. Грешка на сърбите и България излиза с точка напред при второто техническо прекъсване - 16:15.

Даниел Милушев с бомбена атака прави нещата 17:15. Нашите обаче не се възползваха от възможността за контраатака - 17:16. Блокаут при атака на Атанасиевич - 17:17. Топката излиза в аут след сервис на сърбите - 18:17. Следващата точка обаче е за Сърбия - 18:18. Две поредни точки за нас, чудесна блокада и дръпнахме в резултата - 20:18. Размяна на точки и отново имаме преднина - 21:19. Атанасиевич не бе спрян от блокадата и заби в центъра на полето, последва блок на Ковачевич срещу Соколов и равенство - 21:21. Трета поредна точка за Сърбия след троен блок срещу Братоев - 21:22. Блокаут на Соколов - 22:22. Ковачевич обаче няма спиране - 22:23. Петрич играе по блока и мачбол за Сърбия - 22:24. Соколов спасява първия - 23:24. Братоев рискува със сервиса и спасяваме мача засега - 24:24. Вторият сервис обаче спря в мрежата - 24:25. Блок на Йосифов отново ни спасява - 25:25. Атанасиевич обаче не можа да бъде одържан от блокадата - 25:26. Атака на Ковачев слага край на мача - 25:27.