Волейболистите на ЦСКА ще играят в страхотна зала тази вечер срещу Зираатбанк на Пламен Константинов. Турският тим домакинства в зала, която е построена от местната федерация по волейбол и се ползва само за този спорт.

Съоръжението събира 7623 зрители, но съперникът няма всеотдайната агитка на “армейците”, като е малко вероятно да има повече от 1000 зрители на мача тази вечер.

2.jpgЗалата е построена преди година и разполага с хотелска част, в която може да се съберат 70 души. Залата за пресконференции събира 90 човека. Сред атракциите е музеят, в който е събрана историята на турския волейбол.

ЦСКА спечели първия мач от четвъртфиналите за Купата на ЦЕВ срещу Зираатбанк с 3:2 гейма. Ако “червените” победят днес, се класират за полуфиналите, където ще срещнат полския Закса. При успех за тима на Пламен Константинов ще се играе “златен гейм”, като победителят в него минава напред.

Срещата е от 18,30 часа и ще бъде излъчена по Канал 3, както и по интернет телевизията sportmedia.tv.