Аржентина победи с категоричното 5:0 Канада в последната си контрола преди началото на световното първенство в ЮАР.

За "гаучосите" не игра голямата звезда Лионел Меси, който получи почивка от Марадона след тежкия сезон с Барселона. Участие в контролата не взе и нападателят Диего Милито, който в събота вкара два гола при победата на Интер с 2:0 над Байерн и донесе на "росонерите" Шампионската лига.

Титуляри в атака за Аржентина срещу Канада започнаха Карлос Тевес и Гонсало Игуаин. Марадона даде шанс за изява и на Мартин Палермо и Серхио Агуеро.

Крилото на Ливърпул Макси Родригес се отчете с две попадения във вратата на гостите. Той откри в 16-ата минута, а в 32-ата удвои за Аржентина. Анхел Ди Мария добави още един до края на първата част. През второто полувреме Тевес и Серхио Агуеро оформиха крайното 5:0. Нападаталетят на победителя в Лига Европа Атлетико (Мадрид) се разписа в 71-ата минута, само секунди, след като се появи в игра. /БЛИЦ