Бившият нападател на Литекс Миливойе Новакович вкара два гола, а Андраж Кирм добади едно попадение за победата на Словения с 3:1 над Нова Зеландия в контролна среща, която бе част от подготовката на двата тима за Мондиал 2010.

Новакович откри резултата в седмата минута след изпълнение на фаул от 25 метра, но Рори Фалън изравни в 20-ата с удар от 12 метра. Бившият нападател на Литекс отново даде аванс на Словения в 30-ата минута, когато отново бе точен от фаул от около 25 метра. Точно преди почивката Кирм направи 3:1 при добавка на удар на Валтер Бирса.

Словения отпътува за ЮАР в неделя. “Зелените драконите” са в Група “С” на Мондиал 2010, където още са Алжир, САЩ и Англия. При предишното си участие на световно първенство словенците записаха три загуби.

Нова Зеландия е в Група “F и на 15 юни стартира кампанията си на мондиала с мач срещу Словакия. Пет дни по-късно е двубоят със световния шампион Италия, а на 24 юни с Парагвай./БЛИЦ