Бразилия победи Зимбабве с 3:0 в контролна среща преди световното първенство в ЮАР. С попадения за “селесао” се отчетоха Мичел Бащош, Робиньо и Елано.

Петкратните световни шампиони започнаха твърде самоуверено мача в Хараре и бяха на косъм от получаването на гол. След това тимът на Дунга се концентрира и стигна до лесен успех.

Мичел Бащош откри резултата с мощен удар с левия крак от фаул в 41-ата минута. Робиньо удвои точно преди почивката, а Елано оформи победата с гол в 56-ата минута.

Това бе първата контролна среща на Бразилия след пристигането на тима в Африка. В неделя “селесао” играе с Танзания в Дар ес Салам, което е последната проверка на тима преди двубоя с КНДР на 15 юни в Йоханесбург./БЛИЦ