Италия и Швейцария завършиха наравно 1:1 в контрола, играна в Женева. Двата отбора изпробваха за последно своите възможности преди началото на световното първенство, което е на 11 юни. И двата гола в мача паднаха в първите 15 минути. В 10-ата минута резултатът бе открит от Гьокхан Инлер, който премина майсторски през италианската отбрана, освободи се от Монтоливо и с удар извън наказателното поле в долния ъгъл вкара за 1:0.

В 15-ата минута центриране на Монтоливо не бе изчистено добре от Сендерос и топката попадна във Фабио Куалярела, който с плонж с глава уцели гредата, след което топката попадна във вратата на Диего Беналио.

До края на полувремето нов гол не падна, а след почивката многото смени допълнително накъсаха играта и резултатът остана 1:1.

Двата отбора заминават за ЮАР, където ще се готвят още няколко дни преди началото на Световното първенство.

Италия е в група “F” заедно с Нова Зеландия, Парагвай и Словакия. Швейцария е в група “H” с Испания, Хондурас и Чили./БЛИЦ

Швейцария – Италия 1:1
1:0 Инлер (10), 1:1 Кулярела (15)