Кот’д Ивоар победи Япония с 2:0 в контролна среща, играна в Швейцария дни преди старта на Световното в ЮАР, където двата тима ще участват. Лошата новина за африканците е контузията в лакъта на Дидие Дрогба, който напусна в 15-ата минута след сблъсък с Танака.

По последни информации нападателят на Челси е с тежка фрактура на лакътя, която може да го извади от участие в предстоящите мачове. От лагера на "слоновете" не желаят да коментират състоянието му преди да станат готови резултатите от изследванията.

Танака си вкара автогол в 13-ата минута, след като Дрогба изпълни пряк свободен удар. След равностойна игра в 81-ата минута защитникът Коло Туре вкара за 2:0, като засече центриране от фаул.

Япония загуби предишната си контрола с Англия с 1:2, като си вкара два автогола.

Кот д’Ивоар е в група “G” с Бразилия, Португалия и Северна Корея. Япония ще мери сили с Холандия, Камерун и Дания в група “Е”./БЛИЦ