Селекционерът на Германия Йоахим Льов запази спокойствие след загубата от Сърбия с 0:1.

“През първото полувреме имахме трудности, не доминирахме, както се надявах. През второто полувреме отборът демонстрира подобрение, показахме морал. Сърбия игра добре в защита, Красич и Йованович направиха разликата между двата тима. Нарушението на Клозе в никакъв случай не беше грубо, той обаче със сигурност трябваше да бъде по-предпазлив, след като получи първия си жълт картон. Нямаше как да предотвратим гола на Сърбия. Що се отнася до дузпата, досега Подолски винаги е бил човекът за дузпите. Двамата с Швайнщайгер обичайно са много сигурни стрелци, в крайна сметка обаче днес просто не ни беше щастливият ден”, каза Льов.

“Имаме достатъчно качествен отбор. Сега сме поставени под натиск и това е добро предизвикателство за нас”, завърши Льов. Последният мач на Германия е срещу Гана./БЛИЦ