Бразилия – Холандия 4:2 след дузпи (1:1 в ред. вр. и след прод.)
Бразилия – Холандия 2:2
08.06.99 г., контрола
Бразилия – Холандия 3:1
09.10.99 г., контрола
Баланс: 9 мача, 2 победи за Холандия, 4 равенства, 3 победи за Бразилия, г.р. 13:14
Заб.: Когато мачът е завършен с изпълнение на дузпи, в статистиката се отчита резултатът от изиграните 120 минути

Един срещу друг на световни първенства
03.07.74 г., Дортмунд, втора групова фаза
1:0 Йохан Неескенс (50), 2:0 Йохан Кройф (65)
09.07.94 г., Далас, четвъртфинал
0:1 Ромарио (52), 0:2 Бебето (62), 1:2 Денис Бергкамп (64), 2:2 Аарон Винтер (76), 2:3 Бранко (81)
07.07.98 г., Марсилия,полуфинал
1:0 Роналдо (46), 1:1 Патрик Клуиверт (87)
При дузпите: 1:0 Роналдо (Бразилия, вкарва), 1:1 Франк де Бур (Холандия, вкарва), 2:1 Ривалдо (Бразилия, вкарва), 2:2 Денис Бергкамп (Холандия, вкарва), 3:2 Емерсон (Бразилия, вкарва), 3:2 Филип Коку (Холандия, пропуска), 4:2 Дунга (Бразилия, вкарва), 4:2 Роналд де Бур (Холандия, пропуска)

Баланс:
3 мача, 1 победа за Холандия, 1 равенство, 1 победа за Бразилия, г.р. 5:4

40 мача, 20 победи, 10 равенства, 10 загуби, г.р. 66:40

96 мача, 67 победи, 15 равенства, 14 загуби, г.р. 209:86

Любопитни факти
* Холандия вкара повече от два гола само в един от последните си 27 мача на световно първенство
* В последните два случая когато “лалетата” прескочиха осминафиналите на световно първенство, те срещнаха Бразилия (1994 г. на четвъртфинал и 1998 г. на полуфинал). И двата пъти холандците бяха елиминирани
* Уесли Снайдер вкара четири гола в последните си шест мача за националния отбор
* 20 от последните 23 гола на Холандия на световно първенство паднаха в игрова ситуация, а не след дузпи или статични положения
* Бразилия допусна едва четири гола в последните си 11 мача на световни първенства
* Луиш Фабиано наниза 13 гола в последните си 13 мача за националния отбор на Бразилия
* “Селесао” спечели последните си 19 мача, в които водеше на полувремето
* Попадението на Жуан срещу Чили бе първият бразилски гол от статично положение след гола на Роналдиньо от фаул срещу Англия (2:1) през 2002 г.
* Бразилия и Холандия имат три мача един срещу друг на световно първенство, като “селесао” два пъти е излизал победител в тези сблъсъци, а “лалетата” – веднъж.
* Бразилците допуснаха само два гола в последните си осем мача на световни първенства срещу европейски съперници

Днес от 21:30 часа
Йоханесбург, “Сокър Сити”
Съдия: Олегарио Бенкуеренса (Португалия)

uruguay_flag.jpgУРУГВАЙ: 1.Фернандо Муслера, 2.Диего Лугано, 6.Маурисио Викторино, 4.Хорхе Фусиле, 16.Максимилиано Перейра, 15.Диего Перес, 17.Егидио Аревало, 7.Единсон Кавани, 20.Алваро Фернандес, 9.Луис Суарес, 10.Диего Форлан
На картон от наказание: Диего Лугано, Маурисио Викторино, Хорхе Фусиле

ghana_flag.jpgГАНА: 22.Ричард Кингсън, 4.Джон Панцил, 5.Джон Менса, 19.Лий Ади, 15.Айзък Ворса, 6.Антъни Анан, 7.Самуел Инкум, 11.Съли Мунтари, 23.Кевин-Принс Боатенг, 3.Асамоа Гиан, 12.Принс Тагое
Контузени: няма; Наказани: Джонатан Менса, Андре Айю
На картон от наказание: Лий Ади, Айзък Ворса, Антъни Анан, Принс Тагое

Нямат играни мачове

44 мача, 18 победи, 11 равенства, 15 загуби, г.р. 71:58

8 мача, 4 победи, 1 равенство, 3 загуби, г.р. 8:8

* Ганайският голмайстор Асамоа Гиан оглавява листата за най-много отправени удари към противниковата врата – 23. Той дели първата позиция с Лионел Меси от Аржентина.
* Асамоа Гиан е едва вторият африкански футболист, отбелязал четири гола на световни първенства. Първият е Роже Мила, който има пет попадения
* Гана е третият африкански тим, достигнал до четвъртфинал на световно първенство след Камерун през 1990 и Сенегал през 2002 г.
* Уругвай няма загуба в последните си 6 мача на световни първенства, като в 4 от тях не допусна гол.
* След като спечели три поредни мача на световно първенство от 1954 г. насам, Уругвай се класира на четвъртфинал за първи път от 1970 г.