Вратарят на Славия Райс Мболи дебютира за националния отбор на Алжир при загубата с 0:3 от Ейре в контролна среща в Дъблин. С две попадения в мача се отчете звездата на “детелините” Роби Кийн, като второто му попадение бе срещу Мболи.

Стражът на “белите” се появи в игра в 66 минути на мястото на титуляра Фаузи Шауши и в 85-ата минути получи попадение във вратата си. Роби Кийн бе точен от дузпа, която сам си спечели след фаул на Месба. Преди това Пол Грийн бе открил резултата в 31-ата минута, а Кийн удвои в 52-ата.

Алжир е в Група “С” на световното първенство в ЮАР, където съперници на “пустинните лисици” ще бъдат Англия, САЩ и Словения. Първият мач на тима на Рабах Саадане е на 13 юни среку словенците./БЛИЦ