Швейцария победи с минималното 1:0 Испания в мач от група “Н” на световното първенство в ЮАР. С успеха тимът воден от Отмар Хицфелд изравни рекорд на Италия. И двата тима не са допускали гол в 5 поредни мача на световни финали. Италианците направиха това на Мондиала през 1990 година.

Серията на Швейцария започна на първенството през 2006 година. Отборът не допусна гол в групите (Франция 0:0, Того 2:0, Южна Корея 2:0). На осминафиналите тимът отпадна от Украйна след изпълнение на дузпи (0:3), като в редовното време и продълженията отново не успя да реализира. Така Швейцария не е допускала гол във вратата си общо 484 минути. Начело в класацията е Италия с 550 “сухи” минути, а Англия има 501./БЛИЦ