Севернокорейският нападател Йон Тае-Се обеща да вкарва по един гол на мач на световото първенство в ЮАР и да изведе тима си до елиминационната фаза.

Играещият за японския Кавазаки футболист, наречен от азиатските медии Уейн Рууни на КНДР, предрече, че неговият тим ще изненада Португалия и Кот д`Ивоар и заедно с Бразилия ще прескочи груповата фаза.

“Ще удържа на обещанието си и ще вкарам поне по един гол на мач, заяни Йон пред южнокорейския вестник “Чосун Илбо”, след като вкара и двата гола за тима си при равенството 2:2 с Гърция. – Бразилия и КНДР ще продължат напред от нашата група.”

Тимът на Северна Корея участва на световно първенсто за първи път от запомнящото се представяне през 1966 г., когато стигна до четвъртфиналите.

Отборът на КНДР провежда тренировките си късно вечер в градчето Тембиса, на около 30 минути от Йоханесбург. Заниманията протичат при засилена охрана, а базата е оградена с бодлива тел./БЛИЦ