Изненадата от Световната купа по алпийски ски през сезона Марсел Хиршер спечели слалома в Банско. Младият австриец е номер 1 в зимния ни курорт във втори пореден ден, след като вчера триумфира и в гигантския слалом. След двете победи Хиршер се доближи на 18 точки зад лидера в генералното класиране за Големия кристален глобус Ивица Костелич, който е с контузия.

22-годишният австриец беше най-бърз в първия манш и след четвърто време във втория си осигури успеха с общо време 1:52.64 минути.

Второто място със силно каране във второто спускане по трасето записа Марио Мат. Австриецът трябваше да е на подиума след слалом в Банско във втора поредна година, след като миналата спечели състезанието, но днес беше дисквалифициран.

Така второто си място запази Андре Мирер (Швеция). Трети се нареди Стефано Грос (Италия). Голямото разочарование е за Феликс Нойройтер (Германия), който беше трети сутринта и имаше шанс за атака на първото място, но отпадна още на старта.

Четирима българи участваха в състезанието, но караха само в първия манш. Георги Георгиев даде най-добро време и се нареди на 43-о място, Деян Тодоров е 46-и. Стефан Присадов и Никола Чонгаров не финишираха.

В генералното класиране за Световната купа начело остава Ивица Костелич (Хърватия) с 1043 точки. Хиршер спечели 200 в Банско и се доближи до него с 1025 точки. На третото място е другата сензация през сезона Беат Фойц с 973 точки. Швейцарецът обаче предпочита скоростните дисциплини и не дойде за състезанията в България.

Костелич води и в битката за малкия кристален глобус в слалома. Опитният състезател има 595 точки, следват Хиршер с 560 и Андре Мирер с 444.