Олимпийският и световен шампион Канада разби Беларус с 6:0 и записа трета поредна победа в група "В" на световното първенство по хокей на лед в Германия и Франция. Брейдън Пойнт и Нейтън Маккинън реализираха по два гола за „кленовите листа” в Париж, а другите попадения бяха дело на Джеф Скинър и Клод Жиру. Така Канада се откъсна на върха в групата с актив от 9 точки.

Русия пък срази домакина Германия с 6:3 в мач от група „А”. Сборная поведе с три гола още след първата третина. Вадим Шипачьов откри резултата след само 64 секунди игра, а в последните 3 минути на първата част отново той и Сергей Плотников направиха резултата 3:0. Никита Гусев и Никита Кучеров се разписаха във втората третина за 5:0. След това Брукс Мацек и Филип Гогула върнаха два гола за домакините в началото на последната третина, но Кучеров вкара втори гол за Русия. Фредерик Тифелс оформи пък крайния резултат 50 секунди преди последната сирена. След успеха си Русия е лидер в групата с 8 точки. Втори е тимът на Латвия с 6 точки, а този на Швеция заема трета позиция с 4 точки. Германия е на четвърто място с 3 точки, колкото има и отборът на САЩ, който по-късно днес ще играе с Швеция.