Красимир Анев завърши на престижното седмо място в преследването на 12,5 километра на световното първенство по биатлон в Хохфилцен (Австрия). Българинът дори имаше шанс за медал, но направи грешка при последната стрелба, което го остави извън призьорите.

Владимир Илиев завъртя четири наказателни обиколки и остана 18-ти.

Малшанс имаше Антон Синапов през днешния ден. Младокът от Чепеларе падна още в самото начало на надпреварата и повреди пушката си. Българинът получи ново оръжие, но допусна три грешки и се отказа от надпреварата.

Французинът Мартен Фуркад не даде никакъв шанс на конкуренцията. Лидерът в Генералното класиране за Световната купа потегли от трета позиция, но сбърка само веднъж при последното си посещение на рубежа и грабна златото. Фуркад премина дистанцията за 30:16.9 минути. Това е 11-ти златен медал за Мартен Фуркад от световни първенства.

Жестока драма се разигра за останалите две отличия при мъжете. Легендарният 43-годишен норвежец Оле Ейнар Бьорндален се движеше на втора позиция почти през цялата последна обиколка, но младокът Йоханес Бьо го застигна малко преди финала. алантливият норвежец спечели сребърния медал въпреки трите наказателни обиколки. Великият Оле Ейнар Бьрондален грабна бронза с една пропусната мишена.