Питсбърг Пингуинс победи у дома Каролина Хърикейнс с 3:2 и оглави класирането в Източната конференция на НХЛ.

Карл Хагелин се разписа 4:15 минути преди сирената за победата на „пингвините”, които водят с точка в конференцията пред Калъмбъс Блу Джакетс, който е в серия от 13 поредни победи. Хагелин донесе победата на Питсбърг с петия си гол за сезона и втори в два поредни мача, възползвайки се от асистенция на Патрик Хорнквист. Крис Куниц бе изравнил по-рано в тази последната третина, а Сидни Кросби се разписа във втората с 26-то си попадение за сезона, с което е лидер в листата на реализаторите. Преди тях за Каролина вкараха Елиас Линдхолм и Лий Стемпняк.

Мат Мъри спаси 25 от 27 удара, а Марк-Андре Флюри го замени в началото на третата част и отрази 19 шайби за 11-та си победа с „пингвините”, които са с баланс 11-1-2 през месец декември, което ги оставя на върха в Източната конференция с 53 точки.