Русия победи Швеция с 6:5 след продължение в първия си мач от квалификационния кръг на световното първенство по хокей на лед в Швейцария.

Най-добрите нападатели за “сборная” в този мач се оказаха защитниците на тима, които вкараха 4 от шестте гола за своя тим, включително и победния – дело на Калинин.

“Тре крунур” поведе в резултата с попадение на Валин, но Никулин и Саприкин доведоха до обрат в полза на Русия. Стролман изравни за шведите 1:45 минути преди края на първата част.

Першон даде аванс в Швеция в началото на втората част, но 4 минути по-късно Калинин изравни за руския тим. Двата тима си размениха по два гола в третата третина, когато точни за “сборная” бяха Мозякин и Прошкин, а за “Тре Крунур” с две попадения се отчете Хюселиус.

С попадението си 4:04 минути след началото на продължението Калинин донесе победата на Русия. Така “сборная” вече има 8 точки и е убедителен лидер в Група “Е” на турнира./БЛИЦ