Мощни бури в Северзападна България. Няколко облачни клетки преминават в района.
Най-опасните бури в късния следобед във вторник са около Козлодуй-Вълчедръм и в района на Видин.

Валежите са поройни, интензивни с гръмотевици и градушка.
Силен дъжд и градушка с големината на лешник са паднали в Лом. Около 30 минути е валяло над града, следствие на което има наводнени улици в ниската част на града.
Служители от "Чистота" оказват съдействие, където е необходимо, обясниха от пресслужбата на Община Лом.
Бурята, преминала през Видин, е съборила дървета.
В части от София също паднаха поройни дъждове.
Видео: Николай Василковски, NOVA
Видео: Николай Василковски, NOVA
БЛИЦ припомня, че според прогнозата на синоптиците от НИМХ след обяд над западната половина от страната, а над северозападните райони - от сутринта ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и на много места там ще има краткотрайни, временно интензивни валежи с гръмотевични бури. Има условия и за градушки.