От началото на протестните действия (14- 29 юни) в столичните районни полицейски управления са били отведени общо 122 -ма души, съобщават от пресцентъра на МВР. 98 от тях са били без документи за самоличност, други 17 - носели забранени от Закона за събранията, митингите и манифестациите предмети.
За хулигански прояви са били отведени 6-ма, а за притежание на наркотични вещества - един. В отрезвителя за 24 часа бил настанен един. Служителите на реда са извършили множество проверки на място.
Столичната полиция продължава да обезпечава обществения ред и сигурността по време на протестните действия.
МВР благодари на гражданите, че запазват мирния характер на протеста.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.