Дете получи гърч, а София показа най-красивото си лице

Непознат мъж откара семейството до болница, а жена купи дрехи за 2-годишното момиченце в най-тежкия момент за родителите му

https://blitz.bg/stolitsa/dete-poluchi-garch-a-sofiya-pokaza-nay-krasivoto-si-lice_news1158637.html Blitz.bg

Докато често си говорим за агресия, безразличие и разделение, около нас, Слава Богу, се случват и добрите примери. Моментите, за които трябва да се хванем здраво, за да придобием колективно повече човечност.

Наскоро развълнувана майка сподели във фейсбук групата "Забелязано в София" ситуация, която със сигурност ще помни цял живот. И изрази благодарността си към двама напълно непознати хора, които са ѝ помогнали в един от най-тежките моменти в живота.

Герой в униформа: Граничният полицай Арабаджиев спаси десетки без да мисли за себе си


На 20 юни малката ѝ дъщеря, едва на 2 години и 6 месеца, получила фебрилен гърч. Уплахата била огромна, а семейството се
оказало далеч от дома си и без близки хора наоколо.

"Дъщеря ми на 2 години и 6 месеца получи фебрилен гърч и в този момент бях много уплашена и объркана аз и моят съпруг", пише майката в поста си.

Тогава се случило нещо, което тя няма да забрави никога. 

Непознат мъж, представил се само като Васко, веднага предложил помощ и закарал семейството до болница "Света Анна", без да се замисли.

Малко по-късно друга непозната жена направила още един жест, който трогнал родителите до сълзи. След като детето се намокрило и нямало резервни дрехи, тя купила нови дрешки за момиченцето.

"Благодарение на вас в един от най-страшните моменти за мен и моето семейство почувствахме подкрепа и човечност", пише развълнуваната жена.

Семейството не е от София и именно затова помощта на двамата непознати се оказала безценна.

Историята предизвика десетки емоционални реакции в социалните мрежи.

"Щом има такива българи с добри сърца, които на дело показват християнски добродетели, има надежда за България", пише потребител. А друг пожелава:

"Бог да благослови всяка добрина! Бързо да се оправя детенцето".

"Браво на тези хора! Дано се върне човечността във всички", гласи още един от коментарите.

В свят, в който лошите новини често заглушават добрите, тази история напомня една проста истина - че понякога най-големите герои са обикновени хора, които в точния момент решават да помогнат.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай
1 Коментара
Галина
преди 32 минути

Бог да благослови тези ХОРА ЧОВЕЦИ.Истински християни ,българи.Когато ти се окаже помощ ей така от нищото ,просто не можеш фа повярваш.Преживяла съм подобна ситуация с големия син.Тогава единствено даваха фенобарбитал за деца (български)и завиване с мокри чаршафи....Е благодарение на Бог израсна го.И това детенце ще се оправи

Откажи