Заместник-кметът по култура и туризъм в Столична община Благородна Здравкова е подала оставка, става ясно от публикация на „Спаси София“.
Оставката идва седмица след тази на зам.-кмета Надежда Бобчев.
"Текучеството е огромно и практически няма момент, в който екипът на Столична община да е изцяло запълнен. Докато ресорните зам.-кметове се ориентират в проектите и административните процедури, идва време да си тръгнат и работата започва от начало.
Незапълнени стоят ключови позиции като главен архитект и не е ясно кой носи отговорност за продължаващото презастрояване. Дали това не се прави умишлено, за да се избяга от носенето на ясна отговорност?", коментират във Facebook от формацията на Борис Бонев.
От там настояват за прозрачност и яснота за истинските причини за оставките. „Кметът дължи честен отговор и ясен ангажимент за гарантиране на стабилността на управлението и изпълнението на ключовите политики и проекти.
Всички знаем, че кухите фрази за "разминаване във визията" са просто лъжа. А когато 10 човека напуснат, а един остане се поставя и въпросът - кой всъщност е проблемът?"“, добавят от "Спаси София".
Рокади в Столична община
БЛИЦ уточнява, че миналият вторник Надежда Бобчева обяви, че напуска поста заместник-кмет по екология в Столична община. След новината стана ясно, че кметът на София Васил Терзиев е назначил инж. Николай Неделков за заместник-кмет по направление "Околна среда" в рамките на въведената нова управленска структура на Столична община.
ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ В БЛИЦ!