Ето кои са най-големите теории на конспирацията, свързани с "Оскарите" ВИДЕО
Според някои дължината на филма има огромно значение за успех
Едни от най-увлекателните теории на конспирацията принадлежат на киноиндустрията – според някои дължината на филма има огромно значение за успех на “Оскар” -ите – твърди се, че най-дългата продукция в списъка с номинирани е най-вероятно да спечели статуетката, информира Nova.
По данни на Академията, 59 от 93-ма победители за „Най-добър филм” до момента са били дълги поне по 120 минути. Според други конспиративни анализи, ако номинираният филм е драма – успехът е гарантиран.
И това също не е далеч от истината , тъй като официалните данни показват, че 47 от 93-ма носители на приза в категорията за „Най-добър филм“ през годините са били именно в жанра драма.
И докато някои от предполагаемите хипотези можем да оборим с факти – за други до момента не са открити доказателства.
ЛА ЛА ЛЕНД
Сред най-коментираните конспиративни истории, свързани с „Оскар”-ите, е връчването на статуетката за „Най-добър филм” през 2017 година. Актьорът Уорън Бийти отвори плика, в който беше бланката със заглавието на филма победител и му отне доста време, преди да обяви носителя на наградата.
Оказа се, че на заветното картонче е било изписано името на отличения в категорията „Най-добра женска роля” – Ема Стоун. Тъй като тя участва в „Ла Ла Ленд”, Бийти обяви, че това е най-добрият филм за годината.
Едва няколко минути по-късно стана ясно, че е получен грешен плик, а истинският победител всъщност е "Лунна светлина".
Различни теории на конспирациите се появиха след случилото се на скандалната церемония. Според едни, всичко е било част от сценария, според други - тъй като всеки плик има и свой дубликат, такъв с името на Ема е заменен минути преди обявяването на наградата, за да внесе смут.
Трети смятат, че Леонардо Ди Каприо е връчил на Ема, която печели приза за „Най-добра актриса“, картонче с друг надпис, а нейното остава зад кулисите, откъдето идва и размяната.
И до днес не е изяснена истинската причина за този гаф. Водещият на церемонията Джими Кимъл пое отговорността за случилото се и обеща никога повече да не води шоуто.
МАРИСА ТОМЕЙ
Конспираторите смятат, че това не е първата подобна грешка. Според тях същото се е случило и с „Оскар“-а на Мариса Томей за поддържаща женска роля, който тя взема за участието си във филма „Моят братовчед Вини“ през 1993 г. Предполага се, че грешката е на водещия Джак Паланс, за когото се твърди, че е бил толкова пиян, че не могъл да разчете правилното име.
Според привържениците на тази теория, в победата на Мариса Томей няма никаква логика, тъй като всички залагали на ветерани като Джоан Плоурайт и Ванеса Редгрейв.
Колкото и забавно и интересно да ни звучи тази теория, записи от церемонията показват, че Паланс не е имал проблеми с това да разчете имената, а и организаторите не биха позволили това да се случи и грешката да остане непоправена, както видяхме и през 2017 г. От тогава до сега Мариса Томей е номинирана за „Оскар“ още два пъти.
„ПАРАЗИТ“
Дълго време сред най-популярните конспирации беше, че чуждоезична продукция няма как да получи статуетката за „Най-добър филм“. Но… до 2020 година!
Южнокорейската драма "Паразит" се превърна в първия неанглоезичен филм, удостоен с приза. Освен това лентата взе наградата за „Най-добър режисьор” за Бонг Джун Хо, както и статуетки в категориите за „Най-добър международен филм” и „Най-добър оригинален сценарий”.
До този момент само десет други чуждоезични продукции са били номинирани за приза „Най-добър филм”, но нито един от тях не е печелил.
ДЖЕНИФЪР ЛОРЪНС
Една от най-забавните теории на конспирацията е свързана с Дженифър Лоурънс. На път да получи наградата си „Оскар” за „Най-добра актриса” за ролята си в "Наръчник на оптимиста" през 2013 г., звездата се спъна и падна по стълбите.
Според едни, случилото се е вследствие на силното вълнение, според други - падането е толкова плавно и елегантно, че самата тя е планувала да го инсценира, за да привлече повече внимание върху себе си и модния гигант „Диор“, сътворил роклята й за церемонията.
Интересен факт е, че година по-късно „съвременната Пепеляшка“ отново се спъна, но на червения килим на „Оскар”-ите. И този път ли беше лъжа, или г-ца Лоурънс трудно владее емоциите си? Може никога да не разберем.
Последвайте ни
1 Коментара: