Гледаме „Комиците” като „Скакалци”

https://blitz.bg/stsena/gledame-komicite-kato-skakalci_news207598.html Blitz.bg

Директорът на Сатиричния театър Калин Сърменов е успял да привлече звездите от „Комиците” и „Столичани в повече” на сцената на „Стефан Караджа” 28. Блестящите комици се събират отново заедно заради „Скакалци” от Ст. Л. Костов, като репетициите на режисьора Богдан Петканин вече започнаха.

В класическия текст на Ст. Л. Костов се изобличава ненаситната алчност, която превръща хората в роби на една-единствена страст, способна да заличи всичко човешко, останало в техните души. В ролята на скакалци, обсебени от блясъка на златния телец, ще се вихрят Любо Нейков, Христо Гърбов, Ненчо Илчев, Васко Драганов, Август Попов. Както и дамите - съпругата на Евтим Милошев Христина Апостолова, позната ни от „Дървото на живота”, и Деси Бъкърджиева от „Стъклен дом” и „Фамилията”.

Към тази група следва да добавим неуморната Стоянка Мутафова, която отново ще видим като баба, и кахърната Гълъбина Чеканова - Албена Павлова от „Столичани в повече”. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай