"Бони М" посетиха манастир край Велики Преслав

https://blitz.bg/stsena/quotboni-mquot-posetiha-manastir-kray-veliki-preslav_news207905.html Blitz.bg

Диско легендите от "Бони М" подкрепиха с подписите си кампанията за възстановяване на манастира "Свети Пантелеймон" в местността Патлейна край Велики Преслав. Групата беше посрещната пред малкия параклис в манастирския комплекс от кмета на общината Александър Горчев и отец Николай.

Свещеникът отслужи водосвет за здравето на дарителите и поиска автографи върху апела за благотворителната кампания. Той дари на всеки от гостите по една малка иконка с лика на Свети Пантелеймон. Вокалистката на групата Мейзи Уилямс каза, че с радост подкрепя инициативата и иска след време да се върне и да види как се е преобразила духовната обител. Разходката на изпълнителите продължи в района на старините край Велики Преслав. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай