За 11-те месеца на 2008 г. инвеститорите са изтеглили от Русия 80 милиарда долара, а в края на годината чистото изтичане на капитали от страната ще възлезе на 100 милиарда долара.
Тази прогноза направи първият заместник-председател на руската централна банка Алексей Улюкаев, предаде РИА “Новости”. Инвеститорите започнаха да изтеглят капиталите си от руската икономика поради изострянето на световната финансова криза. Сегашната прогноза на Улюкаев показва погрешността на предишните прогнози на монетарните власти в Русия. През октомври икономическото министерство предполагаше, че в края на годината ще има нулево изтичане на капитали. В началото на годината то смяташе, че чистият приток на капитали ще бъде 30 милиарда долара, а според централната банка – 40 милиарда долара, припомня ЛентаРу. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.