11 трлн. долара губят този месец световните фондови пазари

https://blitz.bg/svyat/11-trln-dolara-gubyat-tozi-mesec-svetovnite-fondovi-pazari_news20285.html Blitz.bg

На 11 трилиона долара възлизат загубите на световните фондови пазари през настоящия месец. Това е равно на една трета от загубите на всички фондови борси по света за тази година, предаде ИТАР-ТАСС.

През последните седмици най-големи са загубите на фондовите пазари в страните с нова и развиваща се икономика. Тяхното падане продължи днес пета поред сесия. Най-голям – с по над 6 %, е спадът на фондовите борси в Китай, Индия и Филипините. В същото време продължава да пада курсът на националните валути на страните с нова икономика спрямо американския долар. Най-големи загуби регистрира индонезийската рупия, изгубила 4,4 % от стойността. Тенденция към значително обезценяване демонстрираха днес валутите на Украйна и Унгария. /БЛИЦ

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай