Група момчета на възраст между 12 и 16 години пребивали и злоупотребявали сексуално с 12-годишно момиче в Австрия.
Всичко това се случвало нееднократно и едва след няколко месеца момичето решило да сподели с майка си, която веднага звъннала на адвоката си. Днес всичко за тези действия на въпросните момчета излезе на бял свят, след като адвокатът от Виена Тино Ангкавидая е завел дело в съда в градчето Корнебург срещу двама от предполагаемите извършители.
12-годишното момиче е разказало на адвоката, че действията на момчетата дори са били филмирани с камерите на техните мобилни апарати. Самият адвокат бил шокиран и днес коментира: “С такова нещо никога досега в моята 6-годишна кариера не съм се занимавал”. Все още не е насрочена дата за първото дело по случая. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.