124 индийци починаха от горещините в страната

https://blitz.bg/svyat/124-indiyci-pochinaha-ot-goreshtinite-v-stranata_news47887.html Blitz.bg

Нетърпимата горащина, обхванала от средата на април индийския щат Ориса, продължава да отнема човешки животи.

По последни данни от слънчеви и топлинни удари в района по крайбрежието на Бенгалския залив са загинали вече 124 души. На редица места температурата се задържа на ниво 44-45 градуса по Целзий. Най-високата температура вчера бе в околностите на град Самбалпура - 45,6 градуса. Не по-леко е и на жителите в северната част на страната, включително в най-гъсто заселената долина на река Ганг - там живачният стълб в термометрите показваше 40-42 градуса. /ИТАР-ТАСС
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай