13 годишно момче бе спипано от щатската полиция само на 30 минути след извършване на обир на банка в Пеория, щата Илинойс, предаде Ройтерс.
Полицията е хванала хлапака две пресечки след банката, която е ограбил. Неидентифицираният все още хлапак е обвинен в углавно престъпление въоръжен грабеж в съда за непълнолетни, като му е повдигнато обвинение и за това, че заплашил касиера на банката с оръжие и е искал пари. Хлапакът е бил открит да се укрива в гараж на 30 - минути след мястото на грабежа. Младежът не забелязал обаче, че в чантата с крадените пари има червено багрилно вещество и това го издало. “Това е най-младият престъпник, който си спомням”, казва шериф Майкъл Макой. Сега прокурорите ще решат дали да му търсят отговорност и да го съдят като възрастен човек, като при това положение ще лежи в затвора 30 години. /БЛИЦ