15-годишният Итън Кръмбли откри стрелба с полуавтоматичен пистолет в училище в Оксфорд. Загинаха четирима - две момичета на 14 и 17 години, и две момчета - на 16 и на 17. Ранени са шест деца и един учител, припомня БНТ.
Кръмбли ще бъде съден като възрастен, реши прокурорът по делото. Според нея, няма никакви съмнения, че деянието му е било планирано.
Младежът е обвинен и за незаконно притежание на оръжие. Не се изключва да има и още обвинения.
Кръмбли пледира невинен. Полицията изяснява мотивите му.
Това е най-кървавата стрелба в училище в САЩ от началото на тази година.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.