Около 1500 деца в Китай се натровиха с олово, след като опасни вещества са изтекли от завод за преработване на руда в провинция Хънън, съобщават световните агенции.
Всички засегнати от инцидента деца живеят в намиращия се в близост град Укан. Близо 70% от натровените деца още не са навършили 14 години. Съдържанието на олово в организмите на децата надвишава трикратно максимално допустимите стойности.
Изтичането на отровните вещества от преработвателния завод е вследствие на небрежност на собствениците на предприятието, което от година насам функционира незаконно, след като нарушава всички екологичните изисквания. Собствениците на завода са арестувани. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.