Нивото на безработицата във Великобритания достигна 12–годишен връх, като засегна близо 2,1 млн. души, пише английският вестник “Сън”. За първото тримесечие на 2009 г. тя е 6,7%.
За първото тримесечие общият брой на безработните се е увеличил със 177 000 души. Това е най-високото равнище на безработица и най-големият брой безработни от 1997 г. досега, съгласно данните на британското статистическо бюро. През март броят на заявленията за обезщетения при безработица се е увеличил със 73,7 хил. Хората, подали заявления вече са 1,46 млн. души. За цялата година броят на обезщетенията се е увеличил с 672 хиляди. Това е най-високата стойност на показателя от септември 1997 г. досега. Съкращенията достигат рекордно високото ниво от 270 хил. души. Броят на заетите в британската икономика лица е намалял до 29,27 млн. души за тримесечието. /БЛИЦ