235 са вече загиналите в Италия

https://blitz.bg/svyat/235-sa-veche-zaginalite-v-italiya_news43399.html Blitz.bg

Броят на жертвите от разрушителното земетресение в Централна Италия нарасна на 235 души, предаде АФП, като се позова на италианската телевизия Rainews 24.

Преди това се съобщаваше за 228 загинали.
Земетресението с магнитуд 5,8 по Рихтер стана през нощта срещу понеделник в централната част на Италия. По предварителни данни в зоната на бедствието са разрушени около 10 000 сгради, а около 70 000 души са останали без покрив. Най-силно пострада град Акуила. Снощи в Централна Италия имаше ново земетресение, припомня РИА “Новости”. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай