Около 3 000 души, които искат да си намерят партньор в живота, взеха участие в необичайна акция – демонстрация на ергените, която се проведе в бразилските градове Рио де Жанейро и Сао Пауло.
“На 12 юни в Бразилия празнуват деня на влюбените. За мнозина фактът, че си нямат половинка, тогава се превръща в повод за депресия. Решихме да помогнем на хората да си намерят партньор, за да отбележат заедно празника”, цитират местни медии думите на организаторите. Според тях в продължилата няколко часа демонстрация са били издигнати лозунгите “Писна ми от ергенлъка!” или “Търся си половинка!”. Някои дори успели да я намерят по време на акцията. Организаторите уверяват, че в неделя в парка Ибирапуера в Сао Пауло 53-ма души си намерили партньор. Същевременно според статистиката от 190 млн. бразилци 58 млн. са ергени над 18-годишна възраст. Това представлява около 33% от пълнолетните жители на страната. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.