3 загинали и 17 ранени при пожар в арменски химически завод

https://blitz.bg/svyat/3-zaginali-i-17-raneni-pri-pozhar-v-armenski-himicheski-zavod_news48593.html Blitz.bg

Силен пожар избухна вчера в големия арменски химически завод “Наирит”.

Пламъците бяха предшествани от силна експлозия. По последни официални данни при инцидента са загинали трима души, а ранените са 17. Един човек се смята за безследно изчезнал. На мястото на инцидента работят 27 противопожарни екипа. След експлозията към лекари са се обърнали около 20 души с леки изгаряния и натравяне с дим. Според съобщение на Спасителната служба няма регистрирани емисии на вредни или отровни вещества при пожара. Според арменския министър за извънредните ситуации Мгер Шахгелдян няма нужда от евакуация на жителите от околните сгради. На мястото на инцидента работят представители на следствените органи. През 2006 г. 90% от акциите на “Наирит” са продадени за 40 млн. долара на британския консорциум “Rhinoville Property Limited”, а останалите 10% са собственост на държавата. Консорциумът е създаден от полската фирма “Samex”, американската “Intertex” и руската “еврогаз”. Заради финансовата криза от 1 декември 2008 г. дейността му бе спряна заради спада в търсенето на продукцията му. В момента в предприятието работят над 1 000 души. Планираше се то да заработи отново на пълна мощвост в началото на май 2009 г. /РИА “Новости”
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай