4 южноамерикански държави подписаха споразумение за колективна сигурност

https://blitz.bg/svyat/4-yuzhnoamerikanski-darzhavi-podpisaha-sporazumenie-za-kolektivna-sigurnost_news43227.html Blitz.bg

Министрите на отбраната на Аржентина, Боливия, Парагвай и Еквадор подписаха в парагвайската столица Асунсион споразумение за сътрудничество в областта на колективната сигурност в региона.

Документът предвижда по-конкретно закупуване на техника и оборудване за общо ползване в операция за подкрепа на мира. Отбелязва се, че договорът ще подпомага разширяването на контактите по линия на отбраната между държавите в региона, провеждането на съвместни маневри, както и подготовка и обмен на специалисти. /ИТАР-ТАСС
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай