5 000 души евакуирани в САЩ заради изтичане на химикали

https://blitz.bg/svyat/5-000-dushi-evakuirani-v-sasht-zaradi-iztichane-na-himikali_news40837.html Blitz.bg

Властите в град Уинд Гап, американския щат Пенсилвания, обявиха евакуация за около 5 000 души заради изтичане на флуороводородна киселина при катастрофа, станала днес.

Камион, който транспортирал опасния химикал, се обърнал и изтекли 16 тона киселина. Инцидентът станал в околностите на града, разположен на около 100 километра на Филаделфия. На мястото на аварията е пристигнал специален екип, който се опитва да предотврати продължаващото изтичане на киселина. Шофьорът на преобърналия се камион е ранен и е получил медицинска помощ. /АП
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай