50 приети в болница след пожар на кораб в Италия

https://blitz.bg/svyat/50-prieti-v-bolnica-sled-pozhar-na-korab-v-italiya_news51025.html Blitz.bg

50 души бяха приети в болница след пожар на борда на италианския кораб “Florio”, изпълняващ курс между Неапол и Палермо, съобщиха местни средства за масова информация.

Няма жертви сред пътниците и екипажа. Пожарът избухнал в гаражния отсек на кораба, когато той се намирал крей бреговете на Сицилия на около 25 километра от пристанището на Палермо. Причината за пожара е късо съединение в хладилна камера на фургон в гаража. На борда на “Florio” имало 513 пътници, включително около 80 деца. Всички били незабавно евакуирани на спасителни лодки и скоро били качени на борда на друг кораб, откъдето пристигнали в пристанището. По-голямата част от 53-членния екипаж останала на борда, за да участва в потушаването на огъня. Петима от пътниците били приети веднага в болница в Палермо в шоково състояние, след което там започнали да пристигат пациенти с оплаквания за отравяне с изгорели газове, повечето от които били членове на екипажа. Две деца, включително едно бебе, са в реанимацията на болница в града, но според лекари животът и здравето им са вън от опасност. Пожарът на кораба е бил ликвидиран късно тази вечер. В момента “Florio” все още е на рейд на 5 мили от Палермо. Сицилианската прокуратура вече образува наказателно производство във връзка с пожара. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай