5.9 по Рихтер разтърси Мексико

https://blitz.bg/svyat/59-po-rihter-raztarsi-meksiko_news70102.html Blitz.bg

Земетресение с магнитуд 5.9 по скалата на Рихтер бе регистрирано в южната част на Мексико, предаде ДПА.

По данни на Националната сеизмологична служба епицентърът на труса е бил точно до брега на щата Оахака на 84 югоизточно от град Оахака де Хуарес. Не се съобщава за жервти, ранени или нанесени материални щети.

В същото време високите сгради на столицата Мексико Сити са били евакуирани. Голяма част от населението на страната дори не е усетило земетресението. /БЛИЦ


Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай