6-годишно момиченце от мюнхенското предградие Унтерхахинг е загинало, докато си е играело с електрическа лампа по време на къпане във ваната, предаде ДПА.
Родителите на момичето небрежно оставили лампата на пералнята. По всяка вероятност лампата е влязла в контакт с водата и това е станало основна причина за токовия удар, довел до смъртта на детето. Тъй като жилищният блок бил доста стар, в него липсвал предпазен шалтер, който да изключи след токовия удар и така електричеството въобще не било прекъснато. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.