642 болни от "свински" грип в САЩ

https://blitz.bg/svyat/642-bolni-ot-svinski-grip-v-sasht_news47299.html Blitz.bg

Броят на хората, заразени с грипния вирус A/H1N1 в САЩ достигна 642-ма души, съобщиха от американската Федерална служба за контрол и превенция на заболяванията.

Щатът Илинойс вече задмина град Ню Йорк по броя на заразените с общо 122 случая. Това е сериозно увеличение за щата, където в понеделник имаше едва 82 заболели. Заразените в Ню Йорк са 97. Двама души в щата Тексас вече починаха от грипа. /Интерфакс
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай